Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, gmina kołobrzeg jest najważniejsza, dąbkowskiW świetlicy w Grzybowie, odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia „Gmina Kołobrzeg jest najważniejsza”.


Na początku spotkania, zebrani zapoznali się z problemem ochrony plaż, który przedstawił zaproszony na spotkanie Tadeusz Stadnik - biegły sądowy zajmujący się opiniowaniem bezpieczeństwa i wartości w środowisku naturalnym i sztucznym wód morskich oraz śródlądowych z infrastrukturą przyległego lądu. Mówił m. in. o uwarunkowaniach prądów morskich Bałtyku, ich wpływie na nanoszenie i zabieranie piasku przez fale morskie.

Ostatnie styczniowe sztormy, doprowadziły do dużych zniszczeń na plażach w Kołobrzegu i Dźwirzynie.  W Grzybowie nie ma z tym wielkiego problemu, ale plaże i wydmy w Kołobrzegu zostały mocno uszkodzone. Tadeusz Stadnik mówił o niewłaściwie prowadzonych jego zdaniem pracach hydrotechnicznych przy budowaniu kolejnych ostróg na plażyw Kołobrzegu. Są one według niego wbite zbyt płytko i dlatego zostały przez sztorm wymyte w ogromnej ilości bo aż ponad 160 sztuk. Tłumaczył też, że niewłaściwą decyzją było umiejscowienie wału kamiennego w wodzie, wzdłuż plaży na wysokości końca ostróg. Powodować ma to zatrzymywanie nanoszonego przez fale piasku, a tak mamy przepuszczenie samej wody, która z kolei zabiera piasek z plaży. Nowe ostrogi zostały mocno uszkodzone, a plaże poważnie wymyte. Żeby je odbudować potrzebne są kolejne pieniądze na refulację. Tematyka ta bardzo interesowała uczestników spotkania, a prowadzący spotkanie Artur Dąbkowski poinformował zebranych, że pan Stadnik zostanie zaproszony na posiedzenie Komisji Komunalnej Rady Miasta, by mógł tam przedstawić swoje uwagi w tym zakresie.

Drugim tematem spotkania było przedstawienie problemu w sprawie Genetycznie Modyfikowanych Organizmów. Zarząd stowarzyszenia podjął uchwałę w sprawie utworzenia na terenie miasta i gminy Kołobrzeg strefy wolnej od GMO. Zamierza również zająć się szeroko rozumianą dystrybucją ulotki informacyjnej o GMO. W ostatniej części spotkania dyskutowano nad problemami lokalnych społeczności w miejscowościach Gminy m. in. dot. Zieleniewa, Grzybowa, Dźwirzyna, Nowogardku i innych. Poruszano również sprawę handlu prowadzonego latem w Kołobrzegu i innych miejscowościach nadmorskich.

Tadeusz Dach

 

informacje kołobrzeg, gmina kołobrzeg jest najważniejsza, dąbkowski

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama