Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, gmina kołobrzeg jest najważniejsza, dąbkowskiW świetlicy w Grzybowie, odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia „Gmina Kołobrzeg jest najważniejsza”.


Na początku spotkania, zebrani zapoznali się z problemem ochrony plaż, który przedstawił zaproszony na spotkanie Tadeusz Stadnik - biegły sądowy zajmujący się opiniowaniem bezpieczeństwa i wartości w środowisku naturalnym i sztucznym wód morskich oraz śródlądowych z infrastrukturą przyległego lądu. Mówił m. in. o uwarunkowaniach prądów morskich Bałtyku, ich wpływie na nanoszenie i zabieranie piasku przez fale morskie.

Ostatnie styczniowe sztormy, doprowadziły do dużych zniszczeń na plażach w Kołobrzegu i Dźwirzynie.  W Grzybowie nie ma z tym wielkiego problemu, ale plaże i wydmy w Kołobrzegu zostały mocno uszkodzone. Tadeusz Stadnik mówił o niewłaściwie prowadzonych jego zdaniem pracach hydrotechnicznych przy budowaniu kolejnych ostróg na plażyw Kołobrzegu. Są one według niego wbite zbyt płytko i dlatego zostały przez sztorm wymyte w ogromnej ilości bo aż ponad 160 sztuk. Tłumaczył też, że niewłaściwą decyzją było umiejscowienie wału kamiennego w wodzie, wzdłuż plaży na wysokości końca ostróg. Powodować ma to zatrzymywanie nanoszonego przez fale piasku, a tak mamy przepuszczenie samej wody, która z kolei zabiera piasek z plaży. Nowe ostrogi zostały mocno uszkodzone, a plaże poważnie wymyte. Żeby je odbudować potrzebne są kolejne pieniądze na refulację. Tematyka ta bardzo interesowała uczestników spotkania, a prowadzący spotkanie Artur Dąbkowski poinformował zebranych, że pan Stadnik zostanie zaproszony na posiedzenie Komisji Komunalnej Rady Miasta, by mógł tam przedstawić swoje uwagi w tym zakresie.

Drugim tematem spotkania było przedstawienie problemu w sprawie Genetycznie Modyfikowanych Organizmów. Zarząd stowarzyszenia podjął uchwałę w sprawie utworzenia na terenie miasta i gminy Kołobrzeg strefy wolnej od GMO. Zamierza również zająć się szeroko rozumianą dystrybucją ulotki informacyjnej o GMO. W ostatniej części spotkania dyskutowano nad problemami lokalnych społeczności w miejscowościach Gminy m. in. dot. Zieleniewa, Grzybowa, Dźwirzyna, Nowogardku i innych. Poruszano również sprawę handlu prowadzonego latem w Kołobrzegu i innych miejscowościach nadmorskich.

Tadeusz Dach

 

informacje kołobrzeg, gmina kołobrzeg jest najważniejsza, dąbkowski

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama