Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, gmina, kolobrzeg, podatki, nip, mieszkańcyGmina, ale nie miejska, apeluje w internecie do mieszkańców, aby złożyli w Urzędzie Skarbowym dokument NIP3 a adresem zamieszkania... w gminie.


Na stronie internetowej gminy Kołobrzeg, wójt Tadeusz Kowalski przekazuje apel, w którym m.in. informuje, że "Obecnie wiele osób zamieszkałych na terenie gminy Kołobrzeg posiada miejsce zameldowania na terenie innej gminy, część zapłaconego podatku PIT zasila konta właśnie tamtej gminy, a nie miejsca, w którym mieszkają". Tą "inną gminą" jest zapewne miasto Kołobrzeg. Wójt namawia, aby złożyć w Urzędzie Skarbowym formularz NIP3, w którym podatnicy wskazywaliby jako miejsce zamieszkania teren gminy wiejskiej, co jest niezależne od miejsca zameldowania.

Dzięki temu, gmina Kołobrzeg, chce zwiększyć swój udział w podatku PIT. Wójt wzmacnia swój przekaz pisząc: "Każdy z nas chciałby, aby koło jego domu biegł wygodny chodnik, oświetlony nocą, posprzątany w lecie i odśnieżony zimą. (...) Tymczasem z pieniędzmi w gminie jest tak jak w gospodarstwie domowym. Nie na wszystko nas stać, choć wiele rzeczy jest nam potrzebnych". Wchodząc na stronę, dodatkowo możemy obejrzeć specjalną animację, która pokazuje, jak dzięki pieniądzom przekazanym gminie, świat wokół pięknieje. Trzeba wójtowi pogratulować zabiegów marketingowych, bo pomysł jest ciekawy. Warto jednak przypomnieć, że już wkrótce gmina może potrzebować mniej pieniędzy. O szczegółach piszemy w 25 numerze gazety "Miasto Kołobrzeg" (przeczytaj), czyli o sensie likwidacji gminy Kołobrzeg.Źródło: gmina.kolobrzeg.pl

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama