Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, siano, pożarPodpalenie były przyczyną pożaru sprasowanego w bele siana niedaleko kompostowni. Interweniowali strażacy z Kołobrzegu i ochotnicy z terenu Gminy Kołobrzeg.


Strażacy dwa razy interweniowali, aby ugasić pożar w pobliżu kołobrzeskiej kompostowni. Ktoś prawdopodobnie podpalał zrolowane bele siana dla zabawy. Pytanie, co będzie, kiedy ktoś dla zabawy podpali śmieci gromadzone na kołobrzeskiej kompostowni? Następne pytanie kto jest tak nieodpowiedzialny, aby lokalizować przyszłą regionalną segregownię i kompostownię od strony zawietrznej do Kołobrzegu? Podstawowe zalecenie przy projektowaniu takich zakładów mówi, że powinien on być zlokalizowany nie od zachodniej ale od wschodniej strony Kołobrzegu. 

Tylko w ostatnim roku mieliśmy kilka pożarów na polskich kompostowniach i część z nich to były podpalenia. Trudno sobie wyobrazić skutki takiego pożaru na podkołobrzeskim Korzyścienku. W październiku 2011 r. przez kilka dni płonęła kompostownia na ul. Kampinowskiej w Warszawie, w lutym 2012 r. sortownia śmieci Studzianki pod Białymstokiem, a w maju 2012 r. sortownia w Karczach koło Sokółki.

Tekst i fot. Krzysztof Plewko

informacje kołobrzeg, siano, pożar

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama