Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, dźwirzyno, dożynkiW miniony weekend obok dożynek w Gorawinie i Ustroniu, święto plonów odbyło się także w gminie Kołobrzeg. Mieszkańcy gminy świętowali w Dźwirzynie.


Uroczystość, jak na niemal każdej polskiej wsi, rozpoczęła się mszą w kościele parafialnym. Stamtąd, uroczysty pochód udał się do dźwirzyńskiego amfiteatru. Uroczystości przewodniczył starosta dożynek Leszek Strzechmiński z Sarbii wraz ze starościną Grażyną Staszewską z Rościęcina. Tradycyjnie, podzielono chleb dożynkowy, z szacunkiem należnym świeżemu dożynkowemu wypiekowi, co by go nigdy nie zabrakło.

W trakcie świeta plonów, uroczyście poświęcono nowy wóz Ochotniczej Straży Pożarnej w Karcinie. Następnie, przed publicznością wystąpili:  Kurna Chata z Ustronia Morskiego, Pomorzanie ze Stramnicy, Rzepczyno i discopolowy Mega Dance oraz DJ Arturo.

Fot. Maciej Grala

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama