menu
Ogłoszenia ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  *** 

Ptaki ucztowały na polach w Drzonowie

informacje kołobrzeg, łabędzie, kaczkiSetki łabędzi krzykliwych i gęsi zbożowych odpoczywało i pożywiało się na polach w Drzonowie. Takiego natłoku ptaków kaczkowatych dawno tam nie widziano.


O tym, że Kołobrzeg i okolice to ostoje ptaków, nie trzeba nikogo przekonywać. Są też i takie gatunki, które przebywają u nas incydentalnie w momencie przelotów, albo na przykład w okresie zimowym. Tym razem zaobserwowaliśmy spory tłum jak się nam wydaje łabędzi krzykliwych oraz gęsi zbożowych. To gatunki z rodziny kaczkowatych. Na polach Drzonowa i okolic miały sporą ucztą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolby kukurydzy.

Łabędź krzykliwy to gatunek ściśle chroniony. Inaczej jest z gęsią zbożową: w naszym województwie do 31 stycznia trwa sezon polowania na ten gatunek.

informacje kołobrzeg, łabędzie, kaczki

informacje kołobrzeg, łabędzie, kaczki

informacje kołobrzeg, łabędzie, kaczki

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.