Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

trzcina,żniwa,kołobrzegW okolicy Grzybowa trwa zbiórka trzciny na bagnach. Niestety, suche lato spowodowało, że tegoroczne zbiory do udanych raczej należeć nie będą.


Żniwa rozpoczęły się z opóźnieniem. Trzcinę kosi się po pierwszych mrozach, a te nadeszły bardzo późno. De facto, żniwa rozpoczęły się w tym sezonie po Bożym Narodzeniu. Na podmokłe łąki wjeżdża specjalny kombajn, na szerokich oponach. Dzięki nim, nie zapadnie się w grząskim gruncie.

Ze względu na suche lato, kłosy trzciny nie są zbyt dorodne. Kombajn kosi trzcinę, otrzepuje się ją z traw i innych roślin, a następnie wiąże. Takie wiązki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tak było po wojnie, ale w okresie PRL popularny stał się eternit. Obecnie, znowu obserwowalny jest powrót do natury.

 

trzcina,żniwa,kołobrzeg

trzcina,żniwa,kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama