Light rain

8°C

Kołobrzeg

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


gmina,kołobrzeg,budżet10 głosów „za”, 1 „przeciw” i 3 „wstrzymujące się” – taki jest rezultat głosowania radnych podczas dzisiejszej IV budżetowej sesji Rady Gminy Kołobrzeg.


Głosowanie poprzedziła przedstawiona przez skarbnika - Bożenę Hok, prezentacja projektu budżetu na 2015 rok. Wynika z niego, że dochody będą plasowały się na poziomie niemal 39 mln zł, wydatki natomiast wyniosą ponad 41 mln zł, z czego 82 procent stanowić będą wydatki bieżące (oświatowe, wychowawcze, na pomoc społeczną, gospodarkę komunalną, ochronę środowiska), a 12 procent wydatki majątkowe. Planowany trzymilionowy deficyt, pokryty zostanie przychodami z tytułu emisji papierów wartościowych. Wskaźnik zadłużenia nie przekroczy 4,59 procent.

Projekt budżetu w powyższym kształcie, zyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji stałych Rady Gminy. Ponadto, radni przyjęli plany pracy komisji Rady Gminy oraz podjęli decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego Powiatowi Kołobrzeskiemu na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kołobrzegu (5754 zł), który prowadzi zajęcia dla 70 uczestników, w tym siedmiu z Gminy Kołobrzeg, a także na realizację zadań takich jak budowa ciągu pieszo-rowerowego Kołobrzeg-Korzystno (300 tys. zł), chodnika dla pieszych w Stramnicy (300 tys. zł), ułożenie płyt na ul. Migdałowej w Korzystnie (80 tys. zł) i przebudowę drogi powiatowej w Sarbii (50 tys. zł).

gmina,kołobrzeg,budżet

gmina,kołobrzeg,budżet

gmina,kołobrzeg,budżet

gmina,kołobrzeg,budżet

gmina,kołobrzeg,budżet

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama