Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

gmina,kołobrzeg,plan,problemyNie widać końca problemów inwestorów w gminie Kołobrzeg. Starostwo nie wydaje pozwoleń na budowę, a gmina warunków zabudowy...


Powracamy do kontrowersji związanych z planem zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Kołobrzeg. Przypomnijmy: mieszkańcy powiatu wnosili do Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego wnioski o wydanie pozwolenia na budowę w gminie Kołobrzeg. W części miejscowości, zdaniem urzędników, nie ma planu. Sprawa wyszła na jaw po piśmie z Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie po interwencji ówczesnego radnego Jacka Woźniaka. Według wojewody zachodniopomorskiego, plan utracił swoją moc z dniem 31 grudnia 2003 roku na skutek dyspozycji art. 67 ust. 1 obowiązującej w tamtym czasie ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o zagospodarowaniu przestrzennym.

Osoby udające się na tej podstawie po pozwolenie na budowę, otrzymują informację z Wydziału Budownictwa, o konieczność dostarczenia warunków zabudowy z Urzędu Gminy Kołobrzeg, a więc stosowana jest procedura taka, jakby plan w części nie obowiązywał. Problem w tym, że gmina Kołobrzeg formalnie z żądaniami Starostwa Powiatowego się nie zgadza. I choć wójt Włodzimierz Popiołek przyznaje, że wszystko wskazuje na to, że plan faktycznie w części może być nieważny, to jednak zwraca uwagę na to, że jak do tej pory wojewoda wydał jedynie swoją opinię, a nie decyzję. Taki dokument nie ma znaczenia w obrocie prawnym i teraz niezbędne jest, aby ktoś, kto ma interes prawny, dokonał uchylenia planu przed sądem. Jak mówi wójt Popiołek, były już osoby, które twierdziły, że sprawę oddadzą do sądu, ale jak na razie, gmina nie otrzymała żadnego zawiadomienia w związku z potencjalnym pismem procesowym. Powyższe oznacza, że w miejscowościach, w których teoretycznie nie obowiązuje plan, praktycznie, przynajmniej na razie, legalne budowanie może być niemożliwe.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama