menu
Ogłoszenia ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  *** 

Po dotację na OZE razem z Gminą (promo)

energia,gmina,kołobrzegW Gminnym Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie odbyło się spotkanie branży OZE z mieszkańcami Gminy Kołobrzeg w temacie dotacji.


To właśnie oni, już wkrótce będą mogli aplikować o dofinansowanie na instalację urządzeń produkcji odnawialnych źródeł energii w swoich domostwach, w ramach Programu Prosument Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zainteresowanym takim przedsięwzięciem naprzeciw wychodzi Urząd Gminy Kołobrzeg. Ubieganie się o dotację za jego pośrednictwem będzie najprostszym i najtańszym sposobem. Aby gmina mogła złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji swoich mieszkańców, łączna kwota wniosków beneficjentów programu musi wynieść przynajmniej 1 milion złotych. Gdy ten warunek zostanie spełniony, gmina będzie mogła ubiegać się o dotację. W przypadku jej przyznania, mieszkańcy nie poniosą kosztu podatku dochodowego od dotacji, który musieliby zapłacić w przypadku indywidualnego projektu.

Ze względu na ograniczoną ilość środków w puli Programu, istotne jest aby mieszkańcy zainteresowani realizacją inwestycji za pośrednictwem gminy jak najszybciej złożyli odpowiednią deklarację w Urzędzie Gminy. Formularz wstępnej deklaracji (nie zobowiązującej do ostatecznego uczestnictwa w projekcie) znajdą Państwo w załączniku (pobierz). Należy ją dostarczyć do końca marca br. do biura podawczego Urzędu Gminy Kołobrzeg przy ul. Trzebiatowskiej 48a.

Podczas prezentacji, uczestnicy szczegółowo zapoznali się z technologiami produkcji odnawialnych źródeł energii – fotowoltaniką, technologią wiatrową i pompami ciepła. W przypadku instalacji kolektorów fotowoltaicznych, Prosument przewiduje dotację na poziomie 8 tys. zł na 1 KW, na instalację wiatraków 11 tys. zł, natomiast pomp ciepła 5,5 tys. zł.

 

energia,gmina,kołobrzeg

energia,gmina,kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.