menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Spotkania z mieszkańcami gminy

gmina,kołobrzeg24 marca w Kołobrzegu oraz w świetlicy w Korzystnie zaplanowano spotkania z mieszkańcami gminy Kołobrzeg w sprawie Lokalnej Grupy Działania.


Lokalna Grupa Działania „Siła w Grupie” jest stowarzyszeniem zrzeszającym od 2005 roku gminę Kołobrzeg, gminę Dygowo, gminę Rymań, miasto i gminę Karlino, gminę Siemyśl, gminę Białogard i gminę Ustronie Morskie. Zostało ono stworzone po to, aby wspólnie i skutecznie kreować kierunki zrównoważonego rozwoju swojego regionu i aktywnie działać na rzecz jego atrakcyjności. Realizacja tych zadań możliwa jest przede wszystkim dzięki aktywności w pozyskiwaniu funduszy unijnych, szczególnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Rolą LGD jest wspieranie mieszkańców, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw oraz instytucji samorządowych w korzystaniu z tych środków i realizacja inicjatyw społeczeństwa. „Siła w Grupie” realizuje przy tym zadania zawarte w Lokalnej Strategii Rozwoju, która jest dokumentem wypracowanym podczas licznych konsultacji społecznych mieszkańców.

U progu nowego okresu programowania środków unijnych na lata 2014-2020 rozpoczęły się prace nad nową Strategią Rozwoju. Warunkiem, aby znalazły się w niej inicjatywy mieszkańców terenu objętego przez „Siłę w Grupie” jest ich aktywny udział w jej tworzeniu. Przedstawiciele stowarzyszenia będą zatem zbierali opinie mieszkańców, pomysły i propozycje podczas wspólnych spotkań. Aby w strategii ujęto do realizacji nasze lokalne plany trzeba po prostu spotkać się i je wspólnie wypracować. W gminie Kołobrzeg taką okazją będą zaplanowane na dzień 24 marca (wtorek) spotkania z mieszkańcami: o godzinie 15.30 w Urzędzie Gminy Kołobrzeg przy ul. Trzebiatowskiej 48a w Kołobrzegu oraz o godzinie 18.30 w świetlicy wiejskiej w Korzystnie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, działaczy, przedsiębiorców, członków organizacji, stowarzyszeń i samorządowców do aktywnego uczestnictwa w tych spotkaniach. Warto pamiętać, iż to od każdego z nas zależy, co uda się zrealizować w naszej okolicy i dla nas samych i naszych gości.

Przykładami zadań zrealizowanych w ubiegłych latach dzięki LGD „Siła w Grupie” są chociażby: modernizacja bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół w Drzonowie, remont świetlic wiejskich w miejscowościach Rościno i Nasutowo, budowa placów zabaw w Gminie Gościno, remont dachu kościoła w Robuniu, budowa budynku centrum inicjatyw wiejskich w Koziej Górze, budowa bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół w Ustroniu Morskim i inne.

 

gmina,kołobrzeg
Artykuł powstał we współpracy z Gminą Kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.