menu

Wiosna przybyła razem z bocianem

bocian,kołobrzegKalendarzowa wiosna przed nami, ale już dziś możemy powiedzieć, że wiosnę mamy. W powiecie kołobrzeskim pojawiły się już pierwsze bociany.


Tego bociana zauważyliśmy w gminie Kołobrzeg w okolicy Zieleniewa. Był w doskonałej formie i akurat stołował się rozlewisku. Tych ptaków będzie wkrótce jeszcze więcej, gdy tylko wiosna zacznie się na dobre. W 2005 roku w Polsce przebywało 52 tysiące par lęgowych. Niestety, liczba ta spada, zwłaszcza w wyniku wojen i zapędów myśliwych, strzelających do zimujących w ciepłych krajach ptaków. Polska jest prawdziwą ostoją bociana białego. Ptaki te wyginęły w Danii, Szwecji, Holandii czy Szwajcarii. W naszym kraju, bocian jest pod ścisłą ochroną gatunkową.

 

bocian,kołobrzeg

bocian,kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.