menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Bez osobnego funduszu sołeckiego

sesja,radni,kołobrzegPodczas VI sesji Rady Gminy Kołobrzeg ustalono, że fundusz sołecki nie będzie wyodrębniany w budżecie, a sołectwa będą mogły łatwiej korzystać ze środków.


Wójt Włodzimierz Popiołek od początku swojej kadencji deklaruje szeroką współpracę z sołtysami w gminie Kołobrzeg. Ponieważ jednak fundusz sołecki ustawowo jest ograniczony wieloma obostrzeniami, radni postanowili aby nie wyodrębniać go z budżetu gminy, ale zapisać określone środki na wydatki, które będą realizowane na zadach zbliżonych do funduszu. Będą z niego mogły korzystać sołectwa w gminie.

Podczas posiedzenia zmieniono nazwę jednej z komisji. Od teraz w gminie jest Komisja Gospodarki, Budżetu i Rolnictwa. To właśnie na rolnictwo stawiają nacisk radni i nowy wójt. Komisja ma się zajmować tymi sprawami, a problemów w tym temacie w gminie nie brakuje. Podczas obrad, doradca wójta - Maciej Bejnarowicz, przedłożył informację na temat przebiegu i frekwencji w wyborach sołeckich w gminie w tej i w minionej kadencji.

sesja,radni,kołobrzeg

sesja,radni,kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.