Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Izba muzealna w RymaniuW Bibliotece Gminnej w Rymaniu, co jakiś czas odbywają się ciekawe spotkania. W piątek, 18 marca odbyło się tam również spotkanie miłośników historii lokalnej. Było ono zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość” Edmunda Kaźmierskiego i Tadeusz Dacha.


Przybliżyli oni, uczestnikom spotkania, działania Stowarzyszenia Historycznego, tematykę tworzonej Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu oraz omówili inne problemy  z pokazywaniem historii naszego regionu. Głównym tematem było jednak tworzenie Izby Muzealnej, której pomieszczenia są aktualnie w końcowej fazie remontu. Dużym problemem będzie wyposażenie Izby, ewidencja już posiadanych zbiorów, ich konserwacja oraz właściwe ich wyeksponowanie. W tej sprawie apelowaliśmy do uczestników spotkania o włączenie się do naszych prac i pomoc przy organizacji Izby Muzealnej. Apel nasz również dotyczył zbierania  i przekazywania nam pamiątek po dawnych mieszkańcach gmin, jak i powojenne dokumenty życia codziennego. Każdy eksponat zostanie odpowiednio oznaczony, ze wskazaniem jego właściciela, lub osoby użyczającej.

 Mówiliśmy też o działaniach w ramach Stowarzyszenia Historycznego tj. o porządkowaniu cmentarzy ewangelickich m.in. w Starninie, o projekcie oznakowania zabytków na terenie Gminy Rymań w tablice informacyjne oraz o planowanej prelekcji  w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu w ramach cyklu „Ludzie i ich pasje” na temat „Tajemnice Gminy Rymań”  (Muzeum Oręża, 14 kwietnia, o godz. 18.00).

W dyskusji padło wiele podpowiedzi oraz deklaracji odnośnie planowanych działań. Poruszono w niej również zagadnienia związane z historią naszej Gminy i powoływaną  do życia Regionalną Izbą Muzealną, w której to, mamy nadzieję, że spotkamy się po raz kolejny.

Dziękujemy Pani kierownik Biblioteki Gminnej, Aldonie Korytowskiej,  za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

www.gorawino.net

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama