Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Turniej Recytatorski w Rymaniu27 kwietnia 2016 roku w sali wiejskiej w Rymaniu odbyły się eliminacje gminne Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki Ptaszki Ptaszęta”.


Turniej został zapoczątkowany  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie, za czasów dawnego województwa koszalińskiego. Jest wiele osób , które z dużym sentymentem podchodzi do Turnieju, chociażby ze względu na to, że kojarzy się z naszym dawnym województwem.

Recytatorów oceniał Sąd Konkursowy w składzie: Krystyna Golik – Sekretarz Gminy, Renata Maksymiuk – Kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Gościnie, Małgorzata Wojtaluk – Kierownik Biblioteki Publicznej
w Siemyślu oraz Aneta Majewska, prowadząca świetlicę oraz punkt biblioteczny w Gminie Gościno.  W Turnieju wzięło udział 32 uczestników, w tym: 12 w kategorii „Ptasząt” (klasy I – III szkoły podstawowej), 14 w kategorii „Ptaszków” (klasy IV – VI szkoły podstawowej), 6 w kategorii „Ptaków” (gimnazjum).

Wszyscy uczniowie zaprezentowali się we wspaniale dobranym repertuarze oraz pokazali bardzo wysoki poziom zarówno recytatorski, jak i aktorski. Byliśmy pełni podziwu i zachwytu przy prezentacji każdego utworu. Ponadto byliśmy dumni, że mamy na terenie naszej gminy tak wspaniałych recytatorów.
Niestety konkursy mają to do siebie, że wybiera się najlepszych. Komisja miała ogromny problem, żeby z tak „mocnej” grupy wyłonić osoby, które wyróżniły się czymś wyjątkowym.

Po burzliwej naradzie udało się osiągnąć kompromis, chociaż i tak uważamy, że więcej osób kwalifikowało się do szczebla wyższego konkursu.
Recytatorami, którzy będą reprezentować Gminę Rymań w eliminacjach powiatowych w Kołobrzegu 27 maja,  zostali:
W kategorii „PTASZĄT”:
Anita Przeździęk
Natalia Kowalczyk

W kategorii „PTASZKÓW”:  
Małgorzata Kaczmarczyk
Agata Węgrzyn

W kategorii „Ptaków”:
Natalia Sobczak
Hubert Wiśniewski.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Dykiert, Olga Korytowska, Wiktoria Kaszuba, Amelia Walczak, Maja Kaczor, Mikołaj Wróblewski, Kornel Szczubkowski, Jan Kaczmarczyk, Julia Skaba, Amelia Ciesielska, Alicja Kowalczyk, Dominika Waligóra, Patryk Wereszczyński.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Turnieju i gratulujemy wspaniałej pasji, jaką jest recytacja. Ponadto życzymy kolejnych sukcesów.

Podczas Turnieju wystawione były, jak każdego roku, rzeźby ptaków wykonane przez Teresę Sadowską z Dębicy. Organizatorami Turnieju był Urząd Gminy w Rymaniu i Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Panasa w Rymaniu.

B. Sz.

Turniej Recytatorski w Rymaniu

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama