Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Akademia w Rzesznikowie 3 maja 2016 roku w sali wiejskiej w Rzesznikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja i Dnia Flagi. Uroczystość była poprzedzona mszą świętą odpustową w miejscowym kościele.


Na początku akademii wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Rymaniu (Natalia Sobczak, Nikola Śliwka, Klaudia Franas, Hubert Wiśniewski), która pod nadzorem nauczycielki języka polskiego p. Małgorzaty Hawrylak przedstawiła informacje o uchwaleniu Konstytucji 3 maja oraz o Dniu Flagi. Ponadto Natalia zaprezentowała wiersz Marii Niwińskiej „Wierzę że wrócę”, a Hubert wiersz pt. „Jak ja się czuję”.

Następnie  wystąpił zaprzyjaźniony z gminą Rymań, najstarszy chór kołobrzeski „Kombatant”, który przedstawił pieśni patriotyczne, będące żywą lekcją historii dla uczestników uroczystości. Na koniec występu Jerzy Lewicki odśpiewał pieśń „Matka”
w której zostały przedstawione losy Polaków, w tym małych dzieci, podczas zesłania na Syberię, gdzie on sam na „nieludzkiej ziemi” spędził kilka lat swojego dzieciństwa.
Na bis przepięknie zaśpiewała Jolanta Wójcik-Oszmaniec, prowadząca chór, a przygrywał jej Krzysztof Sobocz, instrumentalista chóru.

Program artystyczny zakończył występ Zespołu Śpiewaczego „Biadule”, w składzie: Bernarda Bany (szef zespołu), Krystyna Tomaszewicz, Danuta Dybowska, Marzena Tomaszewicz, Julia Bak i Roman Jagielski (akordeonista i prowadzący zespół).

Wszystkie występy nagrodzone były ogromem braw, licznie zgromadzonej widowni, a wójt gminy Rymań – Mirosław Terlecki wraz z sołtysem – Henrykiem Kożuszkiem i miejscowym radnym – Hubertem Cienkuszem wręczyli podziękowania i czerwone róże. W uroczystości, jak zwykle w mundurze wojskowym i z dużą ilością odznaczeń, uczestniczył Gustaw Dach, najstarszy kombatant w gminie Rymań.

B. Sz.
www.gorawino.net

Akademia w Rzesznikowie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama