Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Rymaniu otwarto Izbę Muzealną [foto]Wielomiesięczne starania Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość” zaowocowały otwarcie Izby Muzealnej w Zespole Szkół w Rymaniu.


Edmund Kaźmierski, Tadeusz Dach i inni pasjonaci, dzięki wsparciu Mirosława Terleckiego - wójta gminy Rymań, a także kierownictwa szkoły w Rymaniu, zrealizowali swoje zapowiedzi. Po wielu pracach i staraniach, udało się wreszcie otworzyć Izbę Muzealną w Rymaniu. Wydarzenie to towarzyszyło uroczystościom z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W rymańskim muzeum pojawiło się wiele wspaniałych eksponatów, związanych z historią i dniem wczorajszym gminy Rymań i okolicy. Nie brakuje zabytków znalezionych na polach, w lesie, a nawet na strychach. Jak mówią organizatorzy, celem izby jest nie tylko przybliżanie historii lokalnej, ale także zarażanie pasja i szacunkiem do historii dzieci i młodzieży.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama