Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wójt Rymania: chcemy fotoradarówMirosław Terlecki, wójt gminy Rymań, popiera mieszkańców i podjął działania na rzecz przywrócenia dwóch fotoradarów na drodze krajowej nr 6, która przebiega przez jego gminę.


W gminie, ustawione były dwa fotoradary: w Rymaniu i Dębicy. Były, bo wraz z nowymi przepisami znikły. I, jak argumentuje wójt, ich brak przyczynił się do wzrostu wypadkowości na drodze o 500 procent. - Mieszkańcy boją się przechodzić przez drogę, boją się chodzić chodnikiem, bo kierowcy robią to, co robili, zanim znajdował się tu pomiar prędkości: pędzą - mówi wójt. I dodaje, że nie były to maszynki do zarabiania pieniędzy, tylko ustawiono je po tym, jak na drodze krajowej nr 6 zginęło tragicznie 8 osób.

Mieszkańcy nie ukrywają, że strach przechodzić przez ulicę. Pomimo ograniczenia prędkości, mało kto do niego się stosuje. Te argumenty zostały spisane i wysłane do Inspekcji Transportu Drogowego. Jak udało nam się ustalić, nie tylko gmina Rymań chce powrotu fotoradarów. Takich wniosków są setki. I na razie, szanse na ustawienie urządzeń do pomiaru prędkości są znikome.

Wójt Rymania: chcemy fotoradarów

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama