Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Róża z Rymania najlepsza

Pięcioosobowa grupa z gminy Rymń w składzie: Bogumiła Szczęśniak, Małgorzata Hawrylak, Edyta Dąbrowska, Wioletta Pełka i Hubert Cienkusz,  reprezentowała powiat kołobrzeski w II Kulinarnym Festiwalu Kwiatów Jadalnych, organizowanym w Ogrodach HORTULUS Spectabilis w Dobrzycy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była RÓŻA – KRÓLOWA SMAKU I ZAPACHU.

Nasze przygotowania trwały ok. miesiąca. Rozpoczęliśmy je oczywiście od zbierania płatów dzikiej róży i przetwarzania ich na różne sposoby (konfitura, cukier, syrop). Ustalenie menu na festiwal wcale nie było takie łatwe, ponieważ rzadko się zdarza, by na co dzień używać kwiatów jako dodatków do potraw, czy też przygotowywać je bezpośrednio z nich. Po wielu konsultacjach z różnymi osobami, zdecydowaliśmy się podać zupę krem z buraków z piankowym kleksem z serka maskarpone oraz chipsem topinamburu i kwiatem begonii (nasz festiwalowy hit, który pieścił podniebienia degustujących). Danie główne stanowił zaś łosoś z soczewicą w duecie z salsą dyniowo – pomarańczową i kwiatem cukini w cieście, udekorowany płatkami róży.  Na deser z kolei były ciasteczka na chmielu, które podaliśmy z pastą różaną i konfiturąz płatków dzikiej róży, posypane różanym cukrem. Ponadto serwowaliśmy także orzeźwiający napój różany z melisą oraz  miętą.

Pięcioosobowa Komisja Konkursowa Festiwalu, z Szefem kwiatowej, letniej kuchni na czele – Mariuszem Siwakiem,  oceniła nasze potrawy najwyżej,  co nas uplasowało na  I miejscu w konkursie pn. CAŁY OGRÓD NA TALERZU. Bardzo pozytywnie oceniano również nasze stroje i estetycznie przygotowane stoisko, na którym do publicznej degustacji przez dwa dni wydaliśmy ponad 1000 ciasteczek na chmielu, ok.  700 porcji zupy krem z buraków oraz ponad 600 porcji napoju orzeźwiającego. Ponadto, w ramach promocji stoiska, powiatu i gminy,  wydaliśmy ok. 1600 ulotek napisanych specjalnie na Festiwal, z przepisami w formie krótkich wierszyków bądź rymowanek z różą w tle oraz serdecznymi pozdrowieniami od RÓŻY KOŁOBRZESKIEJ, bo taką przyjęliśmy nazwę.

Z ogromną satysfakcją odebraliśmy nagrodę główną - ręcznie wykuty, okazały widelec z bukietem kwiatów, w chwili obecnej stojący na honorowym miejscu w gabinecie wójta gminy Rymań, który osobiście kibicował naszym poczynaniom w Dobrzycy i jako pierwszy złożył nam szczere gratulacje. Jesteśmy dumni, że nasz festiwalowy debiut kulinarny, poprzedzony czasochłonnymi przygotowaniami, zakończył się nieoczekiwanie zwycięstwem. Wszystkim, którzy nas wspierali i wspomagali, składamy serdeczne podziękowania.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Kod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama