Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

103 urodziny pani Kazimiery

W gminie Rymań, panią Kazimierę Marczak, mieszkankę miejscowości Jarkowo, odwiedzili samorządowcy w związku z jej 103 urodzinami, które będzie obchodzić 6 stycznia. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu z życzeniami oraz koszami upominkowymi, panią Kazimierę odwiedził starosta Tomasz Tamborski, wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rymaniu Ryszard Hawańczak. Mimo sędziwego wieku, pani Kazimiera tryska ogromnym poczuciem humoru.

Kazimiera Marczak urodziła się 6 stycznia 1915 roku w miejscowości Masłomęcz pod Hrubieszowem (obecnie województwo lubelskie). Jej ojciec Wiktor był stolarzem, a mama Ewa zajmowała się domem i siedmiorgiem jej młodszego rodzeństwa, z czego trójka żyje. Pani Kazimiera jako młoda dziewczyna pracowała w cukrowni, w magazynie. 9 czerwca 1940 roku w Łaszczowie wyszła za mąż za Leona Marczaka. W czasie II wojny światowej, pani Kazimiera zajmowała się domem i dwójką dzieci, a pan Leon pracował dorywczo i był w partyzantce lubelskiej, w Batalionie Chłopskim, gdzie działał pod pseudonimem „Burza”. Po zakończeniu II wojny światowej, pod koniec 1945 roku, państwo Marczakowie przybyli na Ziemie Odzyskane, do miejscowości Jarkowo w gminie Rymań. Dostali tu 11-hektarowe gospodarstwo rolne. Tu urodziła się kolejna dwójka dzieci. Pani Kazimiera i Pan Leon doczekali się 4 dzieci, 10 wnuków, prawnuków, a nawet praprawnuków. Pani Marczak przez wiele lat była prężną działaczką Koła Gospodyń Wiejskich.

103 urodziny pani Kazimiery

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama