Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama


Policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu przyjęli zgłoszenie o kradzieży kabli na terenie miejscowości Drozdowo. Specjalistyczne kable nie mają wartości złomowej. Na dodatek nieodpowiednio używane, mogą stworzyć zagrożenie pożarowe. Geofizyka Toruń która jest pokrzywdzonym szuka gazu na terenie gminy Rymań.

Jak alarmują pracownicy, kradzieże utrudniają prowadzenie badań, które mają ustalić, czy na tym terenie mogą się znajdować złoża gazu. Geofizycy analizują z jaką prędkością w ziemi rozchodzą się fale. To po dalszych analizach pozwoli ustalić gdzie można będzie prowadzić odwierty.

Złodzieje robią sporo szkód, ale proceder nie przyniesie im zysków. Nikt bowiem nie skupuje światłowodów, w których nie ma ani grama metalu, a z dostępnymi w supermarketach przedłużaczami do prądu łączy je tylko pomarańczowy kolor. Wczoraj zgłoszono kradzież ponad 800 metrów specjalistycznego kabla wraz z czujnikami. Wartość strat to ponad 25 tysięcy złotych. Żadna firma zajmująca się badaniami geologicznymi nie odkupi go, a dla innych są one po prostu bezwartościowe.

W chwili obecnej prowadzone jest postępowanie przez funkcjonariuszy z Rymania dotyczące kradzieży kabla. Przypominamy że za powyższe przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama