Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Starosta Tomasz Tamborski podpisał umowę na przebudowę drogi z Gorawina do skrzyżowania z drogą krajową nr 6. Koszt to 5 milionów złotych.


Droga z Rościęcina do Rymania, a de facto do skrzyżowania z drogą krajową nr 6, to ważna trasa, pozwalająca kołobrzeżanom i turystom szybciej dotrzeć do miasta od strony Szczecina. Pierwszy odcinek już wyremontowano, teraz w ramach tzw. "schetynówek" zostanie wyremontowany ostatni odcinek, najbardziej niebezpieczny. Pozostanie do zrobienia jeszcze środkowa część tej drogi.

Podstawowym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, odtworzenie istniejących ciągów oraz zapewnienie poprawnego odprowadzenia wód opadowych. Roboty budowlane zlokalizowane będą w ramach istniejącego pasa drogowego, a swoim zakresem będą obejmowały: przebudowę nawierzchni jezdni wraz z przyległymi poboczami i chodnikami,odtworzenie istniejących zatok autobusowych, zjazdów gospodarczych i skrzyżowań, udrożnienie rowów i przepustów związanych z odwodnieniem drogi, wzmocnienie i poszerzenie zdegradowanej nawierzchni.
Wykonawcą robót jest  konsorcjum firm:  "POL-DRÓG Człuchów" Sp. z o.o. oraz "POL-DRÓG Białogard". Koszt inwestycji nieco przekracza 5 milionów złotych. Niemal połowę kwoty pochodzi z programu budowy "schetynówek". Resztę dołożył powiat kołobrzeski, przy udziale 100 tysięcy złotych z Gminy Rymań i 5 tysięcy złotych z Gminy Siemyśl. Dziś przy podpisaniu umowy byli obecni wójtowie: Mirosław Terlecki i Marek Dołkowski. Starosta Tomasz Tamborski chwalił sobie współpracę z wójtami i żałował, że "schetynówki" już się skończyły, bo można by było jeszcze kilka dróg z tych pieniędzy wyremontować. W tym roku w taki sposób będzie przebudowywana jeszcze ulica Artyleryjska. Natomiast droga Gorawino w kierunku drogi krajowej nr 6 ma zostać przebudowana do końca sierpnia 2011 roku.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama