Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

defibrylator rymań

Na korytarzu w bocznym wejściu do hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej w Rymaniu, od strony bloku nauczycielskiego, zamontowano automatyczny defibrylator zewnętrzny AED. Jest to urządzenie ogólnodostępne, z którego może korzystać społeczność szkolna, jak również osoby przebywające w szkole lub hali oraz mieszkańcy, uczestnicy ruchu drogowego najbliższej okolicy. Mówiąc krótko, każdy, kto stanie w obliczu konieczności udzielania pierwszej pomocy osobie nieoddychającej, której serce przestało bić.

Defibrylator AED to niewielkie i proste urządzenie, które zostało tak skonstruowane, by w stresującej sytuacji, bezpiecznie, krok po kroku osoba bez wiedzy medycznej mogła udzielić pierwszej pomocy. Automatyczny defibrylator zewnętrzny po uruchomieniu wykorzystuje komunikaty głosowe oraz rysunki w celu instruowania, jak należy wykonać akcję reanimacyjną, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jest to urządzenie, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego, analizuje rytm serca i określa, czy wymaga defibrylacji, dlatego nie należy obawiać się skorzystania z AED, ratując komuś życie.

defibrylator rymań

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama