Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

30 listopada 2023    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2023    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

20 kwietnia 2011 roku w sali wiejskiej w Rymaniu odbyły się eliminacje gminne 43 Regionalnego Turniej Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne".


Recytatorów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Jadwiga Długaszek – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Siemyślu, Renata Maksymiuk Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gościnie oraz Henryk Gromek – Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Rymaniu.
Najlepszymi recytatorami, którzy zostali wytypowani do reprezentacji Gminy Rymań w eliminacjach powiatowych w Kołobrzegu, zostali:

1. W kategorii „PTASZĄT”:  Małgorzata Kaczmarczyk (kl. I) i Łukasz Kobielski (kl. II) ze Szkoły Filialnej w Starninie oraz Wojciech Rudniak z klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie.

2. W kategorii „PTASZKÓW”:  uczniowie Szkoły Podstawowej w Rymaniu: Patrycja Ciesielska i Klaudia Gusak.

3. W kategorii „PTAKÓW” - Daria Koperska z III klasy Gimnazjum w Rymaniu.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Berszakiewicz, Jolanta Piecyk, Nikola Maciejczyk, Dagmara Wyszyńska, Natalia Mendel i Jolanta Oper. Poza konkursem wystąpiła Natalia Dykiert z oddziału zerowego w Starninie, która urzekła wszystkich zgromadzonych pięknym wyrecytowaniem wiersza
„O dębie, co żołędzie rozdawał”, za co otrzymała również wyróżnienie.
Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody książkowe zakupione z budżetu Gminy oraz pamiątkowe dyplomy podpisane przez Wójta Gminy – Mirosława Terleckiego oraz przez członków Komisji Konkursowej.

Podczas Turnieju wystawione były, jak każdego roku, rzeźby ptaków wykonane przez Panią Teresę Sadowską z Dębicy.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama