Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

3 czerwca 2023    |    Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
3 czerwca 2023    
    Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

rymań sołtys

W sesji Rady Gminy Rymań wzięła udział członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska. Wizyta związana była z nadaniem przez zarząd Srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego dla mieszkańca Gorawina Jana Pastucha za zasługi dla Pomorza Zachodniego.

Jan Pastuch mieszka w Gorawinie od urodzenia. Na sołtysa Gorawina został wybrany w 1984 roku i funkcję tę pełni nieprzerwanie od 36 lat. Cieszy się, że sołectwo Gorawino doczekało się tak wielu zrealizowanych inwestycji, tj.: budowy sieci wodociągowo–kanalizacyjnej, remontu dróg i powstania nowych chodników, termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej, powstania placu zabaw, zespołu boisk sportowo-rekreacyjnych Orlik 2012 i wielu innych. Uważa, że miało to znaczący wpływ na poprawę wyglądu i estetyki Gorawina. Podkreśla, że wielką dumą mieszkańców jest drużyna piłki nożnej Grot Gorawino, która powstała i funkcjonuje dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców, a obecnie trwają prace związane z budową boiska sportowego.

Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego przyznawana jest przez Zarząd Województwa. Złotą lub srebrną odznakę można przyznać osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej, działają na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego, wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego.

K.U.

rymań sołtys

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama