Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

poliocja straż wójt terlecki seniorzy rymań

W ubiegłym tygodniu w klubie seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu odbyła się debata społeczna z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu brali udział przedstawiciele policji, straży pożarnej, samorządów i przede wszystkim mieszkańcy gminy Rymań. Debata miała na celu podwyższenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, uświadomienie ilości i charakterystyki zagrożeń oraz wskazanie właściwych postaw w celu eliminowania zagrożeń i zapewnienia bezpieczeństwa w domu i poza.

Debaty społeczne prowadzone przez funkcjonariuszy Policji mają na celu przede wszystkim omówienie zagadnień, które w danej społeczności są szczególnie ważne pod względem bezpieczeństwa. Takie spotkanie zostało zrealizowane przez Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu w Klubie Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu. Uczestnikami debaty byli podopieczni klubu seniora, którzy na spotkaniu zjawili się bardzo licznie. Obecni byli zaproszeni goście m.in. wójt gminy Rymań p. Mirosław Terlecki, kierownik gminnego ośrodka pomocy społecznej w Rymaniu p. Aldona Więcek, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu i Posterunku Policji w Rymaniu.

Obszary tematyczne spotkania dotyczyły zdarzeń jakie miały miejsce na terenie gminy Rymań w tym oszustw „na wnuczka/policjanta”, kradzieży i włamań. Funkcjonariusze wskazywali jak postępować, by nie paść ofiarą tego typu przestępstw. Na debacie zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, głównie postępowanie przy przejściach dla pieszych, obowiązkach rowerzystów i roli odblasków w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. Przedstawiciel straży pożarnej zwracał uwagę na korzystanie z urządzeń grzewczych w okresie jesienno-zimowym, zaznaczając za szczególnie ważne ich konserwację i odpowiednie użytkowanie. Podkreślano także wagę upowszechnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda” ułatwiającej kontakt z dzielnicowym.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wiele osób zabierało głos i na własnych przykładach wskazywało, jak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Seniorzy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania są im potrzebne i muszą być realizowane w przyszłości.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama