Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pani Kazimiera Marczak świętowała 107 urodziny!

Dokładnie 6 stycznia, Kazimiera Marczak mieszkająca w miejscowości Jarkowo (gm. Rymań), obchodziła swoje 107 urodziny! Pani Kazimiera, urodziła się 6 stycznia 1915 roku w miejscowości Masłomęcz pod Hrubieszowem (obecnie województwo lubelskie). Po zakończeniu II wojny światowej, pod koniec 1945 roku państwo Marczakowie przybyli na Pomorze Zachodnie, do miejscowości Jarkowo w gminie Rymań. Dostali 11-hektarowe gospodarstwo rolne. Tu urodziła się kolejna dwójka dzieci. Doczekali się 4 dzieci. Pani Kazimiera jest też babcią, prababcią i praprababcią.

Odwiedziliśmy dziś jubilatkę wraz z wójtem gminy Rymań Mirosławem Terleckim oraz kierownikiem USC Ryszardem Hawańczakiem. Goście złożyli życzenia urodzinowe oraz wręczyli kosz z upominkami. W podziękowaniu usłyszeliśmy wyrecytowany wiersz z ust pani Kazimiery.

Na co dzień o zdrowie i dobre samopoczucie dbają syn Zygmunt i synowa Anna. Jak mówiła nam pani Anna, to chyba najstarsza teściowa w Polsce.

Sprawdziliśmy w urzędach i okazuje się, że mieszkanka Jarkowa jest najstarszą osobą żyjącą w województwie zachodniopomorskim. Wójt Mirosław Terlecki zachwalał klimat gminy i mówił, że jak długo żyć, to tylko tutaj.

Pani Kazimierze życzymy 200 lat, zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz serdecznej opieki i miłości rodziny.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama