Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Takiego festynu dawno w Drozdowie nie było. To opinia wielu uczestników „Pikniku sportowo- rekreacyjnego” w Drozdowie, który odbył się kilka dni temu.


Pomysłodawcami zorganizowania festynu i koordynatorami wszelkich działań byli Przewodniczący Rady Rodziców Ryszard Hawańczak oraz kierownik Filii Szkoły Podstawowej w Drozdowie Mariola Figurska. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, nauczycieli Szkoły Filialnej w Drozdowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej udało się w dniu 10 lipca zorganizować po raz drugi piknik sportowo- rekreacyjny, tym razem pod hasłem „Bezpieczne Drozdowo”. I trzeba przyznać, że był to przysłowiowy „ strzał w dziesiątkę”.

Głównym celem naszej imprezy było propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zdrowego, aktywnego spędzania wolnego czasu. Festyn przyciągnął tłumy mieszkańców nie tylko Drozdowa, ale również innych miejscowości.

Zaszczycili nas swoją obecnością: prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki, przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ekiert, wicedyrektorki ZSP w Rymaniu Irena Justyńska i Bogumiła Lewandowska, radni Gminy Rymań, radna Rady Powiatu Danuta Bugaj, drużyna harcerska „Kajuga” z Rymania oraz wielu innych gości. Przy wymarzonej pogodzie, w radosnej atmosferze udało się zrealizować wszystkie punkty programu.

Świetną atrakcją, która dostarczyła uczestnikom pikniku niezapomnianych wrażeń, było spotkanie z grupą antyterrorystów ubranych we wszystko, co mogłoby im się przydać w czasie nawet najbardziej niebezpiecznych akcji. Na ich widok, niektóre dzieci zaniemówiły, a nam dreszczyk emocji przebiegł po plecach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu odpowiadali na pytania związane z ich pracą, tłumaczyli, na czym polegają ich obowiązki. Największą atrakcją okazał się jednak pies wyszkolony do tropienia i wyszukiwania różnych substancji. Wszyscy mogli przekonać się, co do jego umiejętności podczas wykonywanych zadań.

Przedstawiciele Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia MONAR z Kamienia Rymańskiego także zaszczycili nas swoją obecnością. Zapoznawali wszystkich chętnych z metodami leczenia ludzi uzależnionych od narkotyków. Wychowankowie ośrodka MONAR uświetnili naszą imprezę swoim występem muzycznym.

Na wysokości zadania stanęli nasi dzielni strażacy oraz zaprzyjaźniona jednostka OSP Siemyśl, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas gaszenia płonącego samochodu. W trakcie trwania imprezy czynny był punkt medyczny, w którym pani Irena Maciąg mierzyła ciśnienie, sprawdzała poziom cukru we krwi. Punkt pielęgniarki cieszył się dużym zainteresowaniem.

Super atrakcją dla dzieci okazało się malowanie twarzy, skoki na trampolinie oraz przejażdżka quadem i bryczką. Organizatorzy przygotowali stoiska z domowymi wypiekami, frytkami, popcornem, kiełbasami, szaszłykami, karkówką z grilla, kawą, herbatą, watą cukrową, lodami, napojami. Na festynie można było posilić się pysznymi pierogami przygotowanymi przez panie z Klubu Seniora „ Pod Aniołami” z Rymania, oraz wyśmienitym bigosem wykonanym przez Panie: Agnieszkę Bany i Elżbietę Rutkowską.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której zniknęło 1500 losów. Wszystkie fanty były nowe i każdy los wygrywał. Do zakupu losów oraz różnych smakołyków przyciągały losowane nagrody specjalne. Festyn przebiegał pod znakiem wielu konkursów i konkurencji sportowych, w których mogły brać udział całe rodziny. Wszyscy uczestnicy otrzymywali nagrody.

Punktem kulminacyjnym pikniku było losowanie nagrody głównej- roweru wraz z kaskiem (wartości ok. 1000 zł), która została ufundowana przez Tomasza Tamborskiego - starostę kołobrzeskiego i Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu.

O godzinie 17:00 spośród wszystkich losów loterii i kuponów zakupionych artykułów odbyło się losowanie nagrody głównej. Osoba w roli „maszyny losującej” wyrzuciła w górę wszystkie losy i w trakcie spadania ich na ziemię złapała ten jeden, jedyny. Okazał się nim los o numerze L- 110 - szczęście dopisało Pani Kamili Wojtaszek.

Za zaangażowanie i wkład w organizację pikniku sportowo- rekreacyjnego „Bezpieczne Drozdowo” składamy serdeczne podziękowanie bankom, firmom, instytucjom i osobom, dla których dobro dziecka jest rzeczą najcenniejszą. Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń, doznań i emocji. Panowała radosna atmosfera pełna spontanicznych i często zabawnych sytuacji. Podczas pikniku zebrano 10.000 zł z przeznaczeniem na potrzeby dzieci ze Szkoły Filialnej w Drozdowie.

PODZIĘKOWANIE
Rada Rodziców Filii Szkoły Podstawowej w Drozdowie i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękuje wszystkim bankom, instytucją, firmom i osobom, które pomogły nam w organizacji naszego pikniku. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim uczestnikom pikniku sportowo- rekreacyjnego "Bezpieczne Drozdowo" za wspaniałą atmosferę i zabawę. Do zobaczenia za rok.


Rada Rodziców Filii Szkoły Podstawowej w Drozdowie

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama