Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Remont dróg w gminie Rymań

Gmina Rymań dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych zakończyła przebudowę kolejnych dróg w Gminie Rymań.
W ramach inwestycji przebudowano drogi w miejscowości Rymań tj.: ulica Szkolna, Nowa, Słoneczna, Wrzosowa, Osiedlowa i Krótka.

Dzięki wykonanym pracom przebudowano jezdnie, powstały chodniki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez obniżenie krawężników w ciągu przejść dla pieszych, chodniki zostały wykonane o szerokości nie mniejszej niż 2 m o nawierzchni gładkiej bez progów i uskoków. Uporządkowano odprowadzenie i zagospodarowanie wód opadowych z drogi oraz powstało nowe oświetlenie.
Całkowita wartość wykonanych prac wyniosła ponad 6,6 mln złotych.

Obecnie trwają jeszcze prace przebudowy kolejnych dróg w miejscowości Rymań tj. ulica Szkolna z pętlą autobusową, ulica Polna i Wiejska.
Dzięki zrealizowanym inwestycjom infrastruktura drogowa na terenie gminy polepszy warunki ruchu pojazdów, pieszych i rowerzystów. Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych poprzez fizyczną segregację czyli oddzielenie ruchu pieszego od ruchu pojazdów i rowerzystów za pomocą zaprojektowanych chodników.

Realizacja zadań poprzez przebudowę ulic wpłynie pozytywnie na dostosowanie istniejących dróg do obowiązujących standardów, podwyższy komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz poprawi jakość ruchu drogowego.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama