Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Władysław Panas patronem biblioteki w Rymaniu

Uroczystość zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu w niedzielę, 28 maja, była nie tylko okazją do celebracji, ale także doskonałą sposobnością do przybliżenia historii i osiągnięć miejscowej biblioteki. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono mieszkańców, którzy chętnie uczestniczyli w przedstawionych atrakcjach.

Pierwszym punktem programu było zaprezentowanie historii biblioteki, która sięgała aż roku 1949. Stowarzyszenie "Dębosz" zadbało o przygotowanie multimedialnej prezentacji, wykorzystując do tego celu materiały ze starych kronik. Dzięki temu wszyscy obecni mogli zapoznać się z długą i ciekawą historią tej instytucji kulturalnej.

Następnie, uczczono pamięć wybitnego profesora Władysława Panasa, któremu biblioteka w Rymaniu przyjęła imię. Miesiąc wcześniej obchodzono 10. rocznicę nadania tej zaszczytnej nazwy. Biblioteka postanowiła uhonorować profesora poprzez przygotowanie specjalnej wystawy prezentującej jego prace. Ponadto, bliscy profesora podzielili się swoimi wspomnieniami, zwłaszcza związanymi z Lublinem - miastem, które było dla niego drugim domem. Pani Alina Kornecka wzruszyła publiczność, recytując wiersze napisane przez i dla Profesora.

Na scenie zabłysły także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rymaniu, które przygotowały widowisko słowno-muzyczne pod kierunkiem Pani Moniki Kuroń. Ich pełne energii występy rozweseliły całą publiczność, a szczególnym zachwytem cieszył się taniec z szarfami.

Nie zabrakło również profesjonalnych prezentacji tanecznych. Grupa taneczna "Pasja" pod wodzą Pani Agnieszki Olczak zaprezentowała nowe układy taneczne, dostarczając publiczności niesamowitych wrażeń artystycznych. Zaprzyjaźnione zespoły ludowe, takie jak "Dąbrówka" z Dębogardu i "Biadule" z Kinowa, umilały czas spędzony na uroczystości, oferując muzykę, śpiew i tańce. Przy kawie i słodkościach, obecni mogli cieszyć się tym niezwykłym artystycznym doświadczeniem.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama