Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, kinowo, dożynki, rymańGmina Rymań świętowała dożynki. Tegoroczne uroczystości odbyły się w Kinowie. Rozpoczęła je msza, potem było dzielenie chlebem i dobra zabawa.


Dożynki, Urząd Gminy Rymań zorganizował wspólnie z sołectwami Starnin, Kinowo i Jarkowo. Trzeba powiedzieć, że organizacja była perfekcyjna i zasługuje na pochwałę, za równo od strony dekoracji, przez program, na najoczywistszym parkingu dla gości skończywszy. Imprezę poprowadzili Lech i Agnieszka Bany. Starostami dożynek byli: Anna Sznitko ze Starnina oraz Paweł Drozda z Jarkowa.

Jak mówił wójt Gminy Rymań, Mirosław Terlecki, dożynki to ważne rolnicze święto, które docenić szczególnie potrafią ludzie żyjący z tego, co daje ziemia. - Rolnicy, a ja jestem synem rolnika, więc też do tej grupy się poczuwam, rozumieją jak nikt inny trud, który trzeba włożyć, aby zebrać plon, często wśród wielu przeciwności. Dziś spotkaliśmy się, żeby świętować zbiory i cieszyć się tym, co ziemia nam dała - mówi wójt gminy.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama