Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, gorawino, wieśStowarzyszenie Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino w okresie od lutego do lipca realizowało program z zakresu wolontariatu długoterminowego.


Z tej okazji, społecznicy gościli Bronisławę Duszyńską, która jest emerytowaną dyrektorką szkoły z Torunia. Miejscem wykonywania świadczeń była Społeczna Szkoła Podstawowa w Gorawinie i sala wiejska. Wolontariuszka realizowała zadania zgodnie z założeniami programu: współpracowała z mieszkańcami i nauczycielami SSP przy organizacji imprez, uroczystości i konkursów, pomagała nauczycielom w Punkcie Przedszkolnym i w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz prowadziła zajęcia dla dzieci w sali wiejskiej. W trakcie tych zajęć dzieci wykonały kartki świąteczne wielkanocne dla sponsorów, ozdoby i dekoracje wiosenne oraz na Dzień Kobiet z materiałów zakupionych ze środków projektu. Współpracowała z instruktorem podczas zajęć sportowych i innych pozalekcyjnych. Ogromne zaangażowanie wykazała organizując zajęcia poświęcone Dniu Matki: dzieci czytały wiersze, śpiewały piosenki oraz układały treść życzeń do  samodzielnie wykonanych laurek, które zabrały do domu, aby wręczyć je Mamom w dniu ich święta.

W czasie realizacji projektu wolontariuszka podjęła aktywną współpracę z organizacjami działającymi na terenie wsi: z Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną i Radą Sołecką. Uczestniczyła w kilku zebraniach rady w Gorawinie dotyczących spraw bieżących oraz organizacji gminnych dożynek, za które w tym roku odpowiedzialna była społeczność sołectwa. Pani Bronisława włączyła się w przygotowanie listy konkursów i konkurencji sportowo-rekreacyjnych, które były rozgrywane podczas tych dożynek.

W ramach poradnictwa pedagogiczno-psychologicznego dla rodziców przygotowała i przeprowadziła ankiety dla rodziców i uczniów III klasy, udzielała indywidualnych porad rodzicom. W Punkcie Przedszkolnym przygotowała wykład pt. „Dojrzałość szkolna przedszkolaka” oraz udzielała na bieżąco i podczas codziennych kontaktów porad pedagogicznych potrzebującym rodzicom. Zainteresowani rodzice uczniów mieli możliwość na miejscu i bezpłatnie, bez konieczności wyjazdu poza miejsce zamieszkania, skorzystania z doświadczenia pedagogicznego emerytowanej nauczycielki.

Bronisława Duszyńska szybko nawiązała kontakt ze środowiskiem wykazując otwartość i umiejętność współpracy w zespole, czym przyczyniła się do pomyślnej realizacji projektu. Poza doświadczeniem pedagogicznym, posiadana przez nią wiedza zdobyta podczas zakładania stowarzyszenia w swojej miejscowości, ułatwiała współpracę członków stowarzyszenia. Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino czują się dumni, że dzięki projektowi mogli gościć wolontariusza o ciekawej osobowości i dużym doświadczeniu.  

Projekt „Wolontariat rozwija wieś” był dotowany ze środków MPiPS w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012.

 

informacje kołobrzeg, gorawino, wieś

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama