Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, straż, rymańTo wóz z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gorawina w gminie Rymań. Na służbie nieustannie od 30 lat. Dzięki pieniądzom unijnym, przejdzie na emeryturę.


Gmina Rymań zakupi dla swoich ochotniczych straży 4 lekkie wozy ratowniczo-gaśnicze. Jak mówi Mirosław Terlecki, wójt gminy, już od dłuższego czasu zastanawiano się jak wymienić i doposażyć w sprzęt gminne jednostki ratownicze. Co nieco udało zrobić się własnymi siłami, ale do dyspozycji strażaków nadal były wozy pamiętające okolice stanu wojennego. - Dzięki Programowi Regionalnemu i środkom unijnym, zakupimy aż cztery pojazdy i na najbliższe lata zaspokoimy potrzeby nie tylko samych strażaków, ale również mieszkańców, którzy będą mogli czuć się bezpieczniej, a gmina będzie miała lepszą ochronę przeciwpożarową - mówi wójt Terlecki.

Dziś umowę na zakup pojazdów podpisali wójt gminy Rymań i członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego: Anna Mieczkowska oraz Andrzej Jakubowski. Przy okazji wójt i strażacy rozpoczęli rozmowy na temat budowy remizy w Gorawinie. Będą bowiem na to przeznaczone środki unijne. Gmina Rymań ma duże szanse na pozyskanie niezbędnych funduszy już w 2014 roku. Zakup 4 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych to koszt niemal 900 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie to ponad 670 tysięcy złotych. Samochody trafią do Rymania, Gorawina, Drozdowa i Starnina.

informacje kołobrzeg, straż, rymań

informacje kołobrzeg, straż, rymań

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama