Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, rymań,szkoła,kościuszkoW Zespole Szkół Publicznych w Rymaniu odbyła się dziś historyczna uroczystość. Gimnazjum nadano imię Tadeusza Kościuszki, a także sztandar.


Jak mówi Henryk Gromek, dyrektor ZSP w Rymaniu, rodzice, uczniowie i nauczyciele dość długo szukali odpowiedniego patrona dla tamtejszego gimnazjum. W gąszczu postaci historycznych, poetów, działaczy niepodległościowych i społecznych, postawiono jednak na Tadeusza Kościuszkę, polskiego i amerykańskiego generała, fortyfikatora, a także Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej w powstaniu przeciwko Rosji i Prusom w 1794 roku.

Podczas uroczystości w hali sportowej w Rymaniu, uroczyście nadano imię gimnazjum i przekazano sztandar. Wójt otrzymał go od rodziców i przekazał dyrektorowi szkoły, a ten oddał go pocztowi sztandarowemu. Następnie odbył się krótki występ historyczny.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama