Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

seniorzy,policja,rymańW Klubie Seniora "Pod Aniołami", działającego przy GOPS w Rymaniu, odbyła się debata społeczna, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji.


Temat debaty to: „Bezpieczny Senior w miejscu zamieszkania". W debacie udział wzięli m.in. komendant wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki, komendant powiatowy Policji w Kołobrzegu insp. Waldemar Trzciński, komendant powiatowy Straży Pożarnej mł. bryg. Mieczysław Burzyński, komendant Straży Miejskiej w Gościnie Mirosław Zalewski, wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki oraz seniorzy z gminy Rymań i Siemyśl. Debata rozpoczęła się od omówienia tematu spotkania , efektów współpracy policjantów z seniorami, a także zadań, jakie postawiła sobie Policja w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa starszych osób. Następnie zaprezentowano prezentacje multimedialne dotyczące przestępstw na tzw. „wnuczka” , a przedstawiciele zaproszonych służb omówili zagrożenia jakie mogą spotkać seniorów w miejscu zamieszkania.

Po obejrzeniu prezentacji wywiązała się dyskusja,  w ramach której seniorzy przedstawiali nurtujące ich problemy, dotyczące zarówno bezpieczeństwa,  jak i porządku publicznego. Na koniec wszyscy uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety dotyczące poczucia bezpieczeństwa.

Fot. T Dach (gorawino.net)

 

seniorzy,policja,rymań

seniorzy,policja,rymań

seniorzy,policja,rymań

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama