Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dołkowski do weryfikacji?Ponad 300 podpisów - tyle wystarcza, aby procedura referendalna w gminie Siemyśl weszła na nowy poziom. Obecnie, Komisarz wyborczy sprawdza, czy wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem.


W lipcu, Kołobrzeski Konwent Samorządowy stanął murem za Markiem Dołkowskim wójtem gminy Siemyśl (zobacz). Było to w czasie, gdy w gminie zbierano podpisy pod inicjatywą referendalną. Sam Dołkowski wskazywał wówczas, że to zemsta za jego legalne działania wobec przestrzegania prawa w gminie.

Obecnie, trwa procedura sprawdzania ponad 300 podpisów, jakie złożyli mieszkańcy pod inicjatywą referendalną podjętą przez komitet referendalny. Jeśli legalność podpisów zostanie potwierdzona, zostanie ogłoszony termin referendum i rozpocznie się kampania referendalna. Grupa inicjatywna zarzuca wójtowi bierność w gminie, brak aktywności, brak inicjatywy i skuteczności w zakresie pozyskiwania środków unijnych i zapuszczenie gminy. Marek Dołkowski się broni i wskazuje, że gmina, choć do bogatych nie należy, realizuje swoje zadania, inwestycje, aktywizuje mieszkańców. Działalność związaną z dążeniem do jego odwołania nazywa "wendettą", ale nie widzi problemów, aby pozwolić mieszkańcom zweryfikować swoją pracę.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama