Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Co dalej ze szkołą w Charzynie?

W ubiegłym tygodniu w wyniku ulewy, Szkoła Podstawowa w Charzynie została zalana. Wszystko przez to, że akurat trwa termomodernizacja szkoły i między innymi wymiana dachu - woda dla wiekowego budynku nie miała litości. W poniedziałek, wójt gminy Siemyśl Marek Dołkowski, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele firmy wykonującej remont spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Charzynie oraz z mieszkańcami Charzyna.

Rok szkolny w Charzynie rozpocznie się 4 września na sali wiejskiej. Przez 6 dni szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze - w tym czasie gmina uzyska pozwolenia z sanepidu i straży pożarnej pozwolenie na prowadzenie zajęć w budynku OSP oraz świetlicy wiejskiej. Dzieci nie mogą powrócić do szkoły, jest to spowodowane oczekiwaniem na ekspertyzę która zadecyduje, czy część dachu szkoły jest bezpieczna. Fakt uszkodzenia konstrukcji budynku w postaci korozji dwuteowników odkryto przy wyciąganiu szlaki wielkopiecowej, w efekcie trzeba było zrobić ekspertyzę stanu technicznego, która wymagała całkowitego odkrycia dachu. Niestety, nadciągnęły ulewy i dopełniły zniszczenia szkoły. Trzeba podkreślić, że część tynków spadła podczas wyciągania szlaki gdy nastąpiło odprężenie konstrukcji nośnej. Jeżeli ekspertyza wykaże, że dach w takim stanie jest bezpieczny, wykonawca dokończy remont oraz odtworzy stan szkoły sprzed zalania. Jeśli ekspertyza stwierdzi, że konstrukcja nie wytrzyma i będzie stanowić zagrożenie dla użytkowników budynku, gmina będzie musiała wzmocnić konstrukcję - taka operacja szacunkowo ma kosztować 200 tysięcy złotych i będzie trwała kilka miesięcy. Same straty w wyniku zalania, gmina ocenia na około 12 tys. zł. Pokryje je wykonawca remontu.

Co dalej ze szkołą w Charzynie?
Co dalej ze szkołą w Charzynie?

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama