Overcast Clouds

-2°C

Kołobrzeg

1 grudnia 2023    |    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
1 grudnia 2023    
    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Makieta 3D Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Siemyślu

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej  im. Noblistów Polskich w Siemyślu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nastąpiło odsłonięcie makiety 3D, efektu rocznej współpracy absolwenta szkoły Wojciecha Maciejewskiego oraz nauczyciela informatyki w Siemyślu p. Roberta Maciejewskiego Projekt stał się wspaniałą okazją do rozwijania wspólnych pasji syna i ojca.
Pomysł zrodził się pod wpływem p. Jacka Kawałka, nauczyciela w Zespole Szkół nr 2 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Fascynacja tematyką druku 3D oraz makiety stworzone przez wybitnego pedagoga stały się inspiracją dla Wojtka, będącego obecnie uczniem klasy maturalnej II LO.
Proces tworzenia makiety szkoły trwał ponad rok. Aby przejść do najbardziej czasochłonnego etapu przedsięwzięcia, jakim było drukowanie poszczególnych elementów w trójwymiarze, należało najpierw wszystko sfotografować i wymodelować w programie 3D. Gotowe części zostały opracowane plastycznie oraz posklejane w całość. Pracę nad projektem zwieńczyło oświetlenie poszczególnych części budynku.

Autorzy składają podziękowania dyrektorowi szkoły p. Zbigniewowi Walkiewiczowi oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie pomysłu.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama