Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

3 czerwca 2023    |    Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
3 czerwca 2023    
    Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ochotnicy z Siemyśla doczekali się nowej remizy [foto]

W sobotę w Siemyślu odbyła się uroczystość otwarcia nowej remizy strażackiej. Na taką inwestycję czekali 15 lat. Stary budynek nie nadawał się już do eksploatacji, nie był ocieplony i było tam zbyt mało miejsca na stale zwiększające się wyposażenie jednostki. Nowy budynek jest dwupiętrowy z 3 garażami, zapleczem sanitarnym, kuchnią oraz małą świetlicą. Wyposażony został również fotowoltanikę. Będzie więc niedrogi w eksploatacji.  W jednostce służy 23 ochotników. W jej uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy druhowie z innych jednostek oraz lokalna społeczność. Zabrakło natomiast zaproszenia dla lokalnych parlamentarzystów. Budowa remizy zajęła rok. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 2,5 miliona złotych, z czego 2 miliony gmina dostała z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Podczas uroczystości padło wiele słów wsparcia dla druhów, obiekt poświęcono, wręczono również drobne prezenty jak chociażby czek z fundacji Bezpieczny Powiat na 1,5 tys. zł do wykorzystania na wyposażenie jednostki.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama