Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ochotnicy z Siemyśla doczekali się nowej remizy [foto]

W sobotę w Siemyślu odbyła się uroczystość otwarcia nowej remizy strażackiej. Na taką inwestycję czekali 15 lat. Stary budynek nie nadawał się już do eksploatacji, nie był ocieplony i było tam zbyt mało miejsca na stale zwiększające się wyposażenie jednostki. Nowy budynek jest dwupiętrowy z 3 garażami, zapleczem sanitarnym, kuchnią oraz małą świetlicą. Wyposażony został również fotowoltanikę. Będzie więc niedrogi w eksploatacji.  W jednostce służy 23 ochotników. W jej uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy druhowie z innych jednostek oraz lokalna społeczność. Zabrakło natomiast zaproszenia dla lokalnych parlamentarzystów. Budowa remizy zajęła rok. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 2,5 miliona złotych, z czego 2 miliony gmina dostała z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Podczas uroczystości padło wiele słów wsparcia dla druhów, obiekt poświęcono, wręczono również drobne prezenty jak chociażby czek z fundacji Bezpieczny Powiat na 1,5 tys. zł do wykorzystania na wyposażenie jednostki.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama