menu

Ustronie gotowe do sezonu letniego

ustronie,sezonPodczas dzisiejszej sesji w gminie Ustronie Morskie podsumowano stan przygotowań do sezonu. Według służb, wszystko zapięte jest na ostatni guzik.


- Okres wakacji to czas letniego wypoczynku dla większości społeczeństwa, ale dla policji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i porządek publiczny czas mobilizacji, wypełnienia dodatkowych przedsięwzięć i zadań w celu stworzenia i zapewnienia warunków bezpiecznego odpoczynku dla turystów oraz mieszkańców gminy -€“ mówił w swoim wystąpieniu komendant powiatowy Policji w Kołobrzegu - Waldemar Trzciński. W tym sezonie, dodatkową siłą wsparcia będzie ośmiu funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, wyposażonych we własny radiowóz. Bezpieczny okres wakacji to także realizacja wspólnych inicjatyw z podmiotami takimi jak Straż Graniczna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu, WOPR, Urząd Gminy w Ustroniu Morskim. Aby sezon upłynął bezwypadkowo również na kąpieliskach w Ustroniu Morskim i Sianożętach zorganizowanych będzie 6 stanowisk ratowniczych (2 w Sianożętach i 4 w Ustroniu Morskim). Łącznie bezpieczeństwa wypoczywających i kąpiących się będzie strzegło 26 ratowników, kierownik plaży oraz lekarz plażowy. Dodatkowo, przy ośrodku zdrowia, przez miesiące wakacyjne, będzie stacjonowała karetka, a dwóch ratowników medycznych będzie w gotowości 24/h, aby udzielić niezbędnej pomocy.

W trakcie sesji sprawozdanie z przygotowania do sezonu w zakresie spraw komunalnych przedstawił także dyrektor GOSiR -€“ Grzegorz Czachorowski. W ramach tych zadań wykonano m.in. remonty zejść na plażę,  remonty punktów ratowniczych, naprawę oświetlenia mola w Sianożętach i Ustroniu Morskim. Ustawiono dodatkowe kosze uliczne, zakupiono kwiaty rabatowe, krzewy i drzewa ozdobne. Na bieżąco trwają prace przy obkaszaniu terenów zielonych, oraz utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Natomiast o ofercie kulturalnej i rozrywkowej na najbliższy sezon mówił dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Kamil Lepa. Miłą niespodzianką było wręczenie podziękowań radnemu gminy Markowi Iwańczykowi za pomoc w organizacji imprezy „Noc Muzeów”.

 

ustronie,sezon

ustronie,sezon

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.