menu
Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  *** 

Błękitna Flaga w Ustroniu Morskim

flaga,ustroniePrzy muzyce Orkiestry Dętej "Morka" nastąpiło oficjalne podniesienie „Błękitnej Flagi” na ustrońskim kąpielisku. To ważne wyróżnienie dla Ustronia.


- To wyróżnienie potwierdza, że Ustronie Morskie spełnia najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że to już dziewiąty raz z rzędu udało nam się sprostać wszystkim wymaganiom i dołączyć do grona najlepszych plaż na świecie - mówi wójt Jerzy Kołakowski podczas odbierania Błękitnej Flagi.

Głos na uroczystości zabrał także Koordynator Krajowy Błękitnej Flagi w Polsce - Jarosław Szczygieł: - Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają rygorystyczne wymagania. Ocena jest trzyetapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości, stan i liczba toalet, segregacja śmieci, porządek na plaży i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone, a także wyposażone w środki pierwszej pomocy i źródło wody pitnej. Brana jest również pod uwagę infrastruktura turystyczna na kąpielisku, podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury - mówił.

 

flaga,ustronie

flaga,ustronie

flaga,ustronie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.