Scattered Clouds

7°C

Kołobrzeg

18 maja 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2022    
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Przyjaźń ludzi od morza do górW dniach 16-17 czerwca świętowano w Stroniu Śląskim obchody 50 – lecia nadania praw miejskich.  W uroczystościach jubileuszowych, nie mogło zabraknąć delegacji z partnerskiej gminy Ustronie Morskie.


W skład przedstawicieli gminy Ustronie Morskie weszli samorządowcy, pracownicy jednostek organizacyjnych, radni, oraz muzycy ze Strażackiej Orkiestry Dętej MORKA. Cykl atrakcji rozpoczęła uroczysta sesja rady miejskiej, podczas której, wręczono okolicznościowe upominki oraz list gratulacyjny od wójta gminy – Jerzego Kołakowskiego. - Z okazji Jubileuszu 50 lecia nadania praw miejskich, pragnę złożyć wszystkim mieszkańcom miasta Stronie Śląskie życzenia, aby nadchodzące lata były dla Miasta okresem stabilnego, zrównoważonego rozwoju, który pozwoli zrealizować wszystkie zamierzone plany i przedsięwzięcia. Życzę, aby wasze miasto było nadal miejscem szczególnym, w pełni wykorzystującym swoje walory turystyczne, dynamicznie rozwijającym się i bliskim sercu wszystkim, którzy się stąd wywodzą – czytamy w liście. W programie obchodów znalazł się także jubileuszowy przemarsz przed Urząd Miejski w asyście ustrońskiej orkiestry oraz otwarcie wystawy "Stronie Śląskie i Stare Mesto - historia i rozwój". Po części oficjalnej, w piątek wieczorem, wystąpiły zespoły warsztatowe działające przy  CETiK-u, oraz grupy z partnerskich miast i gmin, w tym Strażacka Orkiestra Dęta MORKA z Ustronia Morskiego. Z kolei sobota rozpoczęła się spacerem z przewodnikiem i atrakcjami dla dzieci.  Na scenie wystąpił Francesco Napoli i zespół  MYSLOVITZ. Całość imprez zwieńczył fantastyczny pokaz świateł i dźwięku.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama