Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Strażacy starają się uratować jedną z dwóch saren, które weszły na zalodzone morze. Jedna z nich dryfowała na krze, a teraz wpadła do lodowatego Bałtyku.


Dziś około południa, mieszkaniec Ustronia zaalarmował straż pożarną po tym, jak zobaczył dwie sarny mające problem z wydostaniem się z pola lodowego w okolicy ośrodka "Wodnik". Lodowe czapy są w tym miejscu na tyle wysokie, że sarnom nie udało się wydostać na brzeg i błądziły coraz dalej w kierunku północnym. W momencie gdy przybył nasz reporter i strażacy z Ustronia i Kołobrzegu, na krach widać było już tylko jedną sarnę. Strażacy postanowili zagonić sarnę w kierunku wschodnim, czyli tam, gdzie lód nie utworzył tak wysokich tworów jak przy "Wodniku". Natomiast wejście na krę przy "Wodniku" i próba zwabienia zwierzęcia byłyby zbyt ryzykowne i mogłoby to je spłoszyć. Na szczęście sarna, po przejściu około 600 metrów znalazła się w miejscu umożliwiającym zejście na brzeg i pobiegła do nadmorskiego lasu.

Po południu mieszkancy zauważyli na wysokości Sianożęt kolejną sarnę. Była na krze, a potem wpadła do wody. W ratunek dla sarny mocno zaangażował się wójt Jerzy Kołakowski. - Rozmawiałem w tej sprawie z wojewodą i Ochotniczą Strażą Pożarną "Tryton" - mówi naszemu portalowi. - Ale nikt nie ma takie sprzętu a ratownicy nie mają szansy jak wejść do wody. Czekamy aż coś uda się więcej w tej sprawie zrobić, ale nadchodzi zmrok i nie będzie to łatwe.

Relację z akcji zamieścimy w godzinach wieczornych.

Tekst i foto GM

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama