Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ustronie Morskie ma budżet. Sesja budżetowa nie trwała nawet zegarowej godziny. Radnych bardziej interesowały zmiany personalne.


Autorem tego budżetu jest poprzedni wójt - Stanisław Zieliński. Jak przyznawał obecny wójt - Jerzy Kołakowski - budżet powalający nie jest. Przed organami gminy sporo problemów, w tym zakończenie realizowanych inwestycji. Najważniejsza z nich to kompleks basenowy.

Radni mieli jednak swoje zainteresowania. Były nimi zmiany personalne w gminie. Pierwsza z nich dotyczyła najważniejszego stanowiska po wójcie - sekretarza gminy. Radnych interesowało, dlaczego to nie oni zatwierdzili nowego sekretarza. Został nim dotychczasowy pracownik Zarządu Dróg Powiatowych - Tomasz Grobla. Wójt wyjaśniał, że znowelizowana ustawa zmieniła pozycję sekretarza i nie jest to już stanowisko polityczne, zatwierdzane w głosowaniu przez radnych. Tomasz Grobla od nowego roku współpracuje z Jerzym Kołakowskim, po tym gdy wójtowi udało się pożegnać z poprzednim sekretarzem - Adamem Budką. Ten po wyborach się bowiem rozchorował, ale udało się rozwiązać z nim umowę o pracę za porozumieniem stron.
W Urzędzie Gminy pracę znalazła również Agnieszka Jakierowicz, dotychczasowy radca prawny Starostwa Powiatowego. Nowy starosta wybrał zewnętrzną obsługę prawną starostwa. Jest również Artur Baranowski. W ubiegłym roku pracował w Starostwie Powiatowym jako ekspert od promocji. Gdy rezygnację złożył Artur Mackiewicz, natychmiast znalazł pracę w Regionalnym Centrum Kultury. Teraz jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim. Wszyscy nowi pracownicy zostali przeniesieni w ramach porozumienia z dotychczasowymi pracodawcami, dlatego nie organizowano konkursów na ich stanowiska.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama