Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W Galerii Gminnego Ośrodka Kultury prezentowana jest wystawa malarstwa „Malarstwo bez granic”. Uroczysty wernisaż wywołał spore zainteresowanie.


Wystawę firmuje Stowarzyszenie Artystyczna Kreacja Wspólnej Europy „AKWE”, które skupia 27 artystów z całej Polski. Stowarzyszenie zostało założone przez katowickiego malarza Czesława Romanowskiego. Wystawę otworzył wójt Jerzy Kołakowski.

 


Ideą stowarzyszenia było zjednoczenie różnych, w swoich postawach, osobowości twórczych i próba pokazania piękna Polski widzianego oczyma znakomitych artystów oraz promocja rodzimej sztuki na arenie międzynarodowej. – Mam nadzieję, że ta wystawa pozwoli zwiedzającym na chwilę zadumy, a by razem z artystami dzielić zachwyt nad miejscami, ulotnością czasu i impresją klimatu zaklętego na płótnie – powiedziała podczas wernisażu art. plastyk Dorota Waligóra, komisarz wystawy.

Po wernisażu, w krótkim programie artystycznym zaprezentował się chór Campanella. Koncert był wstępem do uroczystości wręczenia nagród w konkursie świąteczno-dekoracyjno-ozdobnym.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama