Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

autobus kołobrzeg

W związku z wyjazdami na ferie, Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu informuje o możliwości dokonania na wniosek organizatorów wycieczki, rodziców lub opiekunów kontroli trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego autokarów. W miniony weekend taka kontrola pozwoliła ujawnić nieprawidłowości.

Taka kontrola przeprowadzona została w Ustroniu Morskim, skąd grupa dzieci wyjeżdżała na zimowisko w góry. Mundurowi poddali badaniu zarówno kierowcę jak i obsługiwany przez niego autokar. Trzeźwość mężczyzny i posiadanie przez niego wymagane dokumentacji nie budziła zastrzeżeń, ale pojawiły się takie przy kontroli stanu technicznego pojazdu. Policjanci Ruchu Drogowego z kołobrzeskiej Policji stwierdzili usterkę techniczną układu kierowniczego pojazdu, polegającą na nadmiernym zużyciu końcówki drążka kierowniczego wzdłużnego, przez co niemożliwe było dopuszczenie pojazdu do ruchu. W wyniku takiej sytuacji, dzieci oczekujące czekały około 2 godzin na naprawę autobusu. Właściciel pojazdu przyjechał na miejsce wraz z mechanikiem i usunęli usterkę.

Policja apeluje aby właściciele pojazdów wykonujących usługi przewozowe, systematycznie kontrolowali ich stan techniczny, a w szczególności: układ kierowniczy, układ hamulcowy, oświetlenie, ogumienie i wyposażenie, a wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a nie tylko przewożonych osób.

sierż. szt. Daniel Kolasiński
Fot. archiwum

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama