Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ochotnicza Straż Pożarna w Ustroniu Morskim obchodzi 65-lecie istnienia. Z tej okazji, jednostka otrzymała sztandar. Uroczystości rozpoczęły wielką majówkę.


Na obchody w Ustroniu Morskim przyjechali przedstawiciele strażackiej braci, m.in. z Kołobrzegu, miasta Ustroń oraz z niemieckich gmin Hirschfelde, Willmersdorf i zarząd Parku Regionalnego Barnimer Feldmark z Blumberg. Uroczystość rozpoczęła się od przedpołudniowej mszy w ustrońskim kościele. Następnie, około godziny 12,  uformowany został pochód m.in. strażaków, orkiestry Morka i ustrońskich mażoretek, który w asyście policji i wozów strażackich udał się pod budynek remizy OSP przy ulicy Geodetów. Mimo niesprzyjającej pogody, zimnego wiatru i niskiej temperatury powietrza, przechodnie licznie zatrzymywali się, by podziwiać niecodzienne wydarzenie. Po dotarciu na plac przy remizie, zgromadzeni goście i uczestnicy obchodów zostali przywitani przez przedstawicieli władz straży pożarnej. Komitet Społeczny Ustronia Morskiego wręczył sztandar dowództwu straży pożarnej, a ta przekazała go strażakom z OSP w Ustroniu Morskim. Strażacy z miasta Ustroń przekazali dar w postaci zabytkowych hełmów, a goście z Niemiec kosze pełne rarytasów. Chwile wzruszenia przeżyli zgromadzeni podczas przemowy jednego z pierwszych strażaków OSP Ustronie Morskie, pana Rybki, który wspominał początki istnienia ustrońskiej Straży Pożarnej. Kilku strażaków zostało odznaczonych medalami za zasługi dla pożarnictwa przez powiatowe i wojewódzkie władze straży. Zarys historyczny i obecną sytuację w straży pożarnej przybliżył pan Stefan Jagiełowicz, prezes OSP Ustronie Morskie, dumny z osiągnięć swoich podopiecznych. Również wójt gminy Jerzy Kołakowski, w swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę i dobry przykład postawy obywatelskiej, jaki dają ochotnicy z OSP. Hucznie brzmiały melodie orkiestry Morska, do których pięknie tańczyły mażoretki prowadzone przez panią Wioletę Tomoń. Po zakończeniu części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na wspólną biesiadę.

MG

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama