Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Najpierw płonęły łąki i trawy. Teraz spłonęła ogromna stodoła, na szczęście tylko z sianem. Pożar gaszono ponad 5 godzin. Kto w Ustroniu podpala co popadnie?


Trzaski płonących belek, kłęby duszącego dymu i łuna ognia trawiącego stodołę, zakłóciły sen mieszkańcom Wieniotowa i strażakom. Przed godziną pierwszą w poniedziałkową noc, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze starej stodoły po brzegi wyładowanej sianem. Po kilku minutach dwa wozy bojowe z ustrońskiej OSP były już na miejscu, a zastęp strażaków - ochotników rozpoczynał walkę z żywiołem. Sprawnie prowadzona akcja pod dowództwem Krzysztofa Tabaczyńskiego pozwoliła znacznie spowolnić rozprzestrzenianie się ognia. Po kilku chwilach na pomoc przyjechały dwa wozy bojowe strażaków z Kołobrzegu. Po co najmniej godzinnej walce, dym stawał się coraz bardziej gryzący, jednak ogień ustępował. Zgliszcza udało się zabezpieczyć około godziny piątej rano. Strażacy raczej wykluczają samozapłon siana, podejrzewając celowe podpalenie, zwłaszcza że kilka godzin wcześniej wyjeżdżali do płonącej łąki w tej okolicy. Ewentualni świadkowie podpalenia proszeni są o kontakt z policją.

MG

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama