Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Baltic Center Polska, po wniesieniu przez Ustronie Morskie sprawy do sądu o rozwiązanie umowy, zaczęło po 10 latach prace na lotnisku...


BCP obiecało wybudowanie pomiędzy Kołobrzegiem a Ustroniem wielkie riwiery: hoteli, portu jachtowego ścieżek pieszych i rowerowych, aquaparku i oczywiście lotniska. W momencie, gdy Gmina Ustronie Morskie wniosła o rozwiązanie umowy dzierżawy na 44 hektary ze względu na brak realizacji podstawowych elementów na dzierżawionym terenie, na lotnisku nagle pojawił się sprzęt ciężki. Jak udało nam się ustalić, BCP pomiędzy Kołobrzegiem a Ustroniem buduje "inne miejsce startu i lądowań". Tyle, że nie ma na to zgody gminy. Bez tej zgody BCP nie dostanie pozwolenia na budowę, a więc robione są pozorowane i tymczasowe inwestycje. Spółkę wspiera specjalnie utworzone w tym celu Stowarzyszenie Lotnicze w Bagiczu, które próbowało wejść, bezskutecznie, w łaski prezydenta Janusza Gromka i zdobyć jego wsparcie dla działań BCP.

Wójt Jery Kołakowski irytuje się działaniami BCP, gdyż jego zdaniem to tylko prowizorka i działanie pod proces sądowy, że spółka jednak wiele robi. - Na razie pozwana spółka zaczęła od przedłużania procesu i w Sądzie Okręgowym w Koszalinie wniosła o zmianę sędziego - mówi Kołakowski. Nam jednak udało się ustalić, że gmina podjęła działania prawne w związku z aktywnością budowlaną BCP. Spółce mają zostać postawione zarzuty o nielegalne wycięcie drzew na jej terenie, podrzucanie opon z jej działki na inny teren, blokowanie drogi gminnej. O pracach został powiadomiony również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Próbowaliśmy skontaktować się z prezesem BCP, ale od czasu, gdy skrytykowaliśmy powstanie Stowarzyszenia Lotniczego w Bagiczu, nie odbiera od nas telefonu. Z naszych informacja wynika jednak, że spółka broni się przed zarzutami i poinformowała policję, że ktoś wyciął na jej działce drzewa...

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama