Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

5 czerwca 2023    |    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
5 czerwca 2023    
    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kukinia straż

Ochotnicza Straż Pożarna w Kukini zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe na zakup lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego – naszego głównego narzędzia pracy ratującego życie, zdrowie i mienie. Koszt nowego wozu to ok. 500 tysięcy złotych.  Nowoczesny sprzęt, dostosowany do współczesnego ratownictwa pożarowego, drogowego czy medycznego jest koniecznym i niezbędnym dla skuteczności działań strażaków ochotników.

W związku z powyższym  Zarząd i ochotnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukini kierując się nadrzędnym dobrem mieszkańców gminy Ustronie Morskie wyszedł z inicjatywą zakupu nowego samochodu bojowego, uzyskując w tym względzie wsparcie Komendanta Głównego i Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Samorządu Gminnego. Jednakże zadeklarowana pomoc jest niewystarczająca co powoduje, że kierujemy do Państwa niniejszą prośbę. Potrzebny jest również wkład własny naszej jednostki. Sami nie jesteśmy w stanie zrealizować tak ogromnej inwestycji, dlatego teraz my, którzy na co dzień staramy się służyć tym, którzy są w potrzebie, zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. Każdy przekazany datek będzie miał olbrzymie znaczenie – pokaże naszą solidarność i przybliży do realizacji zaplanowanej inwestycji.

Pojazd, który posiadamy to ponad 20-letni GLM Lublin. Auto to nie spełnia podstawowych norm dla wozów pożarniczych: bardzo mały zbiornik na wodę, brak szybkiego natarcia, brak możliwości przewożenia sprzętu tj.: pompa szlamowa, agregat prądotwórczy  i wiele innych ważnych w prowadzonych akcjach ratowniczych sprzętów.

Szczególna lokalizacja naszej jednostki, tj.1,5km od S6 (Węzeł Ustronie Morskie), gęsta sieć budownictwa mieszkalnego i gospodarczego, sieć hoteli, pensjonatów, restauracji, zakładów pracy (w tym przetwórstwo rybne KORAL S.A , AJEXPOL) oraz bliskość lasów sprawia, że zapotrzebowanie na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego jest absolutnie niezbędne.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukini funkcjonuje nieprzerwanie od 75 lat. W tym czasie nasi strażacy brali udział w niezliczonych akcjach ratowniczych: pożarach, powodziach, wypadkach drogowych oraz sytuacjach, gdy zagrożone było życie ludzkie  - nigdy nie odmówili żadnej pomocy. Ponadto cyklicznie szkolimy się wraz z pozostałymi jednostkami. Uhonorowaniem naszej działalności będzie zakup nowego wozu bojowego.

Liczymy na zrozumienie i pomoc w realizacji tak szczytnego celu jakim jest zakup samochodu bojowego, który będzie służył dla ratowania mienia i życia nas i naszych bliskich, będzie wkładem w rozwój naszej jednostki i dla następnych pokoleń.
Ewentualną pomoc prosimy kierować na nasze konto:
Ochotnicza Straż Pożarna w Kukini.
Bank Spółdzielczy Białogard O/Dygowo
Numer Konta:70856200070040047720000020
Tytuł ,,Darowizna na zakup wozu gaśniczego”

PODSUMOWUJĄC, SERDECZNIE PROSIMY O WSPARCIE- „BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA RATUNEK”
Będziemy wdzięczni za każdą kwotę którą nas wesprzecie.

LINK: https://zrzutka.pl/ansbp6

Ochotnicy OSP Kukinia

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama