Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Centrum Sportu i Rekreacji Helios zbudowane za 20 milionów złotych, zostało dziś uroczyście otwarte. Przy okazji odsłonięto pomnik sarenki.


Helios to kryta pływalnia, odkryty basen z podgrzewaną wodą wraz ze zjeżdżalnią. To największa inwestycja w Ustroniu Morskim, zrealizowana w ostatnich latach. Na uroczystość otwarcia przybyła m.in. wicemarszałek senatu Anna Sztark oraz członek zarządu województwa zachodniopomorskiego - Marek Hok. Nie zabrakło oczywiście strażaków, bo to oni też byli ważną częścią uroczystości. To bowiem strażacy wraz z wójtem uratowali życie sarence dryfującej na krze. Odsłonięcia pomnika dokonał Jerzy Kołakowski wespół ze strażakami. Wójt pocałował sarenkę, tak jak to zrobił, gdy wyciągnięto ją z lodowatego Bałtyku kilka miesięcy temu.

Strażacy otrzymali odznaczenia i medale, Portowa Ochotnicza Straż Pożarna dostała czek na 3000 złotych (na silnik do łodzi), a od teraz sarenka ma być ustrońską atrakcją. Jej pogłaskanie ma przynosić szczęście.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu, wszyscy weszli do środka. Jerzy Kołakowski wraz z poprzednim wójtem - Stanisławem Zielińskim, a także z przewodniczącym Rady Gminy - Krzysztofem Grzywnowiczem, dolali wody do basenu. Z kąpieli nie skorzystał jednak nikt, poza przewodniczącym rady. w swoim przemówieniu, wójt Jerzy Kołakowski przypomniał, że to już drugi etap inwestycji realizowanej w Ustroniu Morskim. W ramach trzeciego etapu ma powstać hala widowiskowo-sportowa i euroboisko.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ strażackiej orkiestry "Morka" i mażoretek.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama